Menu
Реклама в буче

Квартира с видом на смітник, або чому Орендар не додержується екологічної безпеки землекористування

Квартира с видом на смітник, або чому Орендар не додержується екологічної безпеки землекористування

Колись в описах цієї новобудови за адресою Лісова 1-б м. Буча на сайтах нерухомості було багато фантазійних слів. Про сімейну казку та дитячий рай, парки, озера, ліси. Лікувальне чисте повітря. 

Уява домальовувала яблучка, що посміхаються, на місцевих ринках, та смачненькі яєчка від курочок, справжні, з помаранчевими жовточками, бо ж домашні. 

Ці часи давно минули. На сайтах посередників зникли яскраві описи. Та й навіть на самій сторінці забудовника ЖК “Кампа” нічого особливого окрім розвиненої інфраструктури міста тут вже не обіцяють.

 

І воно не є дивним. Бо ми, жителі проклятої новобудови, несподівано зіткнулись з необхідністю шукати юристів, щоб захистити свої права, сильних чоловіків, щоб захистити ліс під будинком від знищення, та величезний запас терпіння, щоб закривати очі на те, що забудовник навіть не спробував виконати прописані контрактом обов’язки. Як то побудувати жильцям підсобні приміщення, за які вони заплатили. 

Але най гнітючішим стало усвідомлення факту, що живеш ти навіть не на кратері вулкану, це було б хоч якось епічно... А на банальному смітнику. 

Схоже, що забудовник цікавим чином карає вільнодумних за протест проти вирубки столітнього лісу навколо. Він звіз на поки непотрібну йому після накладення судом арешту дільницю будівельний хлам. Ще й накидав бетонні перекриття безпосередньо перед будинками приватного сектору. 

Гора відходів будівництва на око сягає метр у висоту та кількох десятків в діаметрі. З вулиці її не видно завдяки паркану, а от з вікон ті, хто платив за “огляд на ліс” тепер щодня милуються саме сміттєзвалищем.

Чи буде забудовник щось прибирати - очевидно ні. Скорше додасть іще, іще. Чи збираються реагувати на порушення санітарних норм проживання та створення екологічної небезпеки цим новим несанкціонованим сміттєзвалищем відповідні органи - вже видно що ні. Дійсно, після повідомлення про порушення благоустрою ми в результаті отримали лише маленьку шкоду забудовника у відповідь. 

Наш плакат з попередженням про кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісів 1-ої категорії з того самого паркану було зірвано. При тому, що висів він вже не перший місяць з того самого моменту, як жителі в чергове власноруч зупиняли протизаконну вирубку.

Пасивність поліції, загрузання справи щодо нашого лісу в безкінечних тяжбах за розірвання договору оренди не додає жителям оптимізму. Не завтра так по тому ми готові до захисту екосистему від втручання чергових жадібних лап всіма доступними нам засобами. Власне, чому б просто не побудуватись в чистому полі поряд? На ці та інші безглузді питання відповіді не існують, бо нащо робити по закону там, де на права та сам факт існування людини ніхто роками уваги не звертав? 

Єдине, що керує наразі такими романтиками, як ми, це чітке розуміння непохитності своєї правової позиції. 

Відповідно до статті 1 Орхуської конвенції, ратифікованої Україною:

“З метою сприяння захисту права кожної людини нинішнього і прийдешніх поколінь жити в навколишньому середовищі, сприятливому для її здоров’я та добробуту, кожна зі Сторін гарантує права на доступ до інформації, на участь громадськості в процесі прийняття рішень…”

Ми хочемо бачити поряд з собою хай невеличкий але шматочок. Хай і шматочок але по-справжньому дикого лісу. “Природоохоронну територію ” юридичною мовою. Громада Бучі має на це права і механізми. 

Хай Україна роками “встає з колін”, що красномовно означає незнання громадянами своїх прав та недієвість прописаних на папері процедур. Але мої діти гулятимуть зі своєю мамою серед кількасотлітніх дубів по пружному шару торічного листя. А ваші? Далі проводитимуть час життя в заторах, рухаючись єдиною трасою до найближчої незайнятої школи в Київ? Єдиної тої, де хоч якось вдалось прилаштуватись?

п.8 Обов’зки Орендаря
-додержуватись вимог закондавства про охорону довкілля

п. 9 Права Орендодавця

-вимагалти від Орендаря додержання екологічної безпеки землекористування
-достроково припинити право оренди у разі порушення умов користування або інших умов договору

 

Последнее изменениеЧетверг, 19 октября 2017 17:45

Медиа


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наверх

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

Портал Бучі є частиною мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Бучі" ОБОВ'ЯЗКОВА!