Menu
Реклама в буче

Чи дотримується регламенту Бучанська міськрада?

Чи дотримується регламенту Бучанська міськрада?

Відвідуючи різні заходи (збори, засідання тощо), часто можна почути слово «регламент». Дехто добре розуміє, що воно означає, а дехто має поверхове уявлення. Отже, якщо коротко дати визначення даному поняттю, то регламент (від лат. regula – правило) – це порядок ведення засідань, зборів, сесій. Зокрема: прийнятий розпорядок ведення зборів, засідання тощо; час, відведений згідно з цим розпорядком для доповіді чи виступу; звід правил, які регулюють внутрішню організацію й порядок роботи законодавчих та урядових органів; правила, що регулюють порядок діяльності державного органу або комерційної організації.

Органи місцевої влади будь-якого рівня (обласного, районного, міського і т.д.) теж працюють згідно регламенту. Не є виключенням й Бучанська міська рада. Тож ми вирішили дослідити, чи дотримуються регламенту бучанські чиновники.

Одним із показників дотримання регламенту є своєчасне оприлюднення порядку денного сесії (за 10 днів). Впродовж останніх кількох років це правило загалом дотримувалося. Винятком є скликання позачергових сесій, коли на порядок денний виноситься одне або кілька питань, рішення по яким треба прийняти терміново.

У лютому 2016 року на сесії Бучанської міської ради внесли зміни до Регламенту БМР згідно з якими на сесії запроваджується поіменне голосування, а результати розміщуються на офіційному сайті міської ради уже в день голосування. Особисто можу підтвердити, що за всі проекти рішень бучанські депутати голосують поіменно, знайшла я також на сайті Бучанської міськради й результати голосувань. Отже дана норма регламенту дотримується.

Щодо порядку надання слова на сесії. Тут не все просто. Згідно регламенту для доповіді на сесії дається 20 хв, для виступів у дебатах – 5 хв. А як же насправді? Усі питання порядку денного проходять обговорення на профільних комісіях. На сесіях, зазвичай, доповідачі практично не виступають, після питання головуючого: «Чи проходило питання обговорення на комісії? та Чи можна переходити до голосування?», відбувається голосування. Я можу зрозуміти бажання депутатів зекономити час, але часто трапляються ситуації, коли навіть самі депутати просять пояснити суть питання, яке поставлене на голосування. До кожної комісії входить кілька депутатів, тобто інші можуть взагалі не орієнтуватися у проекті рішення, як у такому разі голосувати? Майже завжди на сесіях присутні представники громадськості та ЗМІ, які теж хочуть розуміти за що голосують депутати. Звичайно, коли із залу просять заслухати доповідача, він виступає. Та й слово бажаючим зазвичай надають.

Ситуація з відвідуванням депутатами БМР сесій така: засідань, які вважалися неправомірними у депутатів 7-го скликання не було, це значить, що на сесії з’являється більше половини депутатів. Але є серед бучанських депутатів і прогульники. Найзатятішим депутатом-прогульником у Бучі є депутат від Партії захисників Вітчизни Андрій Подкідишев (він пропустив майже половину сесійних засідань у 2016 році). За законом, якщо депутат пропустив 50 % засідань протягом року, його можна позбавити мандата. Значну кількість засідань (від 30 до 40 %) пропустили Віталій Хвостенко (партія «УКРОП»), Іван Окоєв та Олександр Ямненко (партія «Свобода»), Анна Ісламова (БПП), Олександр Кравчук і Руслан Данюк (Партія захисників Вітчизни).

Дотримується у Бучі й пункт регламенту про звітування міського голови перед громадою на відкритій зустрічі. Наприкінці лютого усі бажаючі бучанці могли послухати Анатолія Федорука та задати йому запитання. До речі, меру Ірпеня В. Карплюку цього року не вистачило сміливості, а, можливо, бажання публічно звітувати. Свій звіт він провів у режимі онлан-трансляції.

Крім того, хотілося б відзначити роботу БМР щодо інформування громадськості про важливі рішення та події. Зараз, коли більшість мешканців мають доступ до Інтернету, отримати потрібну інформацію не становить жодних проблем. Посидівши сьогодні кілька годин біля комп’ютера, на офіційному сайті Бучанської міської ради я знайшла практично всю необхідну мені інформацію. На офіційній сторінці БМР у соціальній мережі Фейсбук також активно публікуються новини про роботу міської ради. Відповіді на інформаційні та депутатські запити зазвичай міськрада надає у відведені законом строки, можливо їх зміст не такий як хотілося б, але принаймні дана процедура дотримується.

Хтось може зауважити, що Бучанська міська рада згідно даного матеріалу виходить майже зразковою. Але були проаналізовані суто факти, які складно заперечити. Безперечно відшукати порушення у регламенті можна, але в цілому можна зробити висновок, що регламент Бучанської міської ради все таки дотримується. 


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наверх

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

Портал Бучі є частиною мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Бучі" ОБОВ'ЯЗКОВА!