Logo
Версия для печати

«STOP Деліція» – гасло бучанців у боротьбі за можливість дихати чистим повітрям

«STOP Деліція» – гасло бучанців у боротьбі за можливість дихати чистим повітрям

Вже більше 15 років на території Бучі працює ПП «Деліція». Це кондитерська фабрика, яка надає значну кількість робочих місць та є одним із лідерів платників податків у бюджет міста. 

Але... окрім цього – це підприємство також «забезпечує» Бучу значною кількістю шкідливих викидів у повітря.

Із існуючими потужностями мешканці прилеглих вулиць вже якось змирилися і до неприємних запахів, які час від часу відчуваються, майже звикли. Та вони зовсім не готові «закрити очі» на збільшення концентрації шкідливих речовин у повітрі, а саме це очікує на жителів району Яблунька після отримання дозволу ПП «Деліція» на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.520

 

Повідомлення саме такого змісту було опубліковане в газеті «Бучанські новини» від 28 липня 2017 року, згідно якого під час виробничої діяльності в повітря виділяються такі забруднюючі речовини: діоксин азоту, оксид вуглецю, метан, ртуть та її сполуки, манган та його сполуки, хром та його сполуки, залізо та його сполуки, сірководень, а також речовини у вигляді твердих частинок недиференційованих за складом. Загалом 1684,42 т/рік, з них діоксину вуглецю – 1678,56 т/рік. Як вам такий букет?

195 n

Ця проблема стосується не лише мешканців мікрорайону Яблунька. У разі отримання дозволу на викиди отруйних речовин ПП «Деліція», радіус зараження території охопить не лише територію м. Буча, а й прилеглі райони м. Ірпеня, враховуючи направленість вітру.
Вже зараз на території підприємства зводяться нові виробничі цехи – аж 21!!! Уявляєте, чим будуть дихати люди після введення нових потужностей в експлуатацію? До речі нові приміщення будуються за кілька метрів від приватних садиб, ймовірно із порушенням санітарних та будівельних норм.

35 n
49 n
518
Крім того, мешканці прилеглих до «Деліції» вулиць скаржаться на постійний шум: «У зв’язку з тим, що виробничий процес триває цілодобово, особливо у вечірній та нічний час, порушується наше право на відпочинок, оскільки нам заважає гучний шум від роботи в цехах цього підприємства. Наразі будуються нові додаткові потужності (~21 цех), що в рази збільшить не тільки шум, неприємні запахи, а й отруйні викиди в повітря. Крім того, будівництво розташоване у 20 метрах від житлової приватної забудови, що є грубим порушенням ДБН».

521

Наразі мешканці готуються до проведення громадських слухань та підготовки пакету документів проти отримання дозволу на викиди ПП «Деліція». За словами мера Бучі, Деліція ще не отримала дозвіл на викиди, вони проходять етапи погодження згідно законодавства. Оскільки повідомлення у ЗМІ було 28 липня, а зауваження подаються у 30-денний термін з дня опублікування, то часу лишилося небагато. Але громадськість налаштована рішуче і, сподіваюся, відстоїть своє право дихати чистим повітрям.

 

 

Последнее изменениеСреда, 09 августа 2017 22:59

Дополнительная информация

Похожие материалы (по тегу)

Последнее от Наталія Черненко


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Веб-студия Империя Создание и поддержка сайтов