Menu

banner bucha

Мебель в Буче Абсолют

Відміна безкоштовного харчування у школах: так розпочався рік освіти у Бучі

Відміна безкоштовного харчування у школах: так розпочався рік освіти у Бучі Відміна безкоштовного харчування у школах: так розпочався рік освіти у Бучі

У понеділок, 16 січня, після зимових канікул у школах розпочалося навчання. Привівши дітей до школи, для деяких батьків було повною несподіванкою дізнатися про відміну безкоштовного харчування у початкових класах. 

Не зважаючи на те, що ще 16 грудня 2016 року виконком Бучанської міськради прийняв рішення про відміну безкоштовного харчування у початковій школі, батьки не були заздалегідь поінформовані про зміни в оплаті.
Аналогічне рішення було прийняте Бучанським виконкомом і на початку минулого року, але під впливом невдоволених батьків рішення переглянули і забезпечили безкоштовне харчування у 1–4-х класах шкіл м. Буча.
Я особисто знала про прийняте рішення і ще наприкінці грудня намагалася з’ясувати, яким чином відбуватиметься оплата і скільки це коштуватиме. Але вчителі самі не мали відповіді на ці запитання – ні керівники навчальних закладів, ні відділ освіти не надали вичерпної інформації педагогам. Навіть 16 січня зранку батьки здавали наперед гроші, не маючи конкретної інформації про вартість харчування.
У мене виникає питання: «Чому Бучанський відділ освіти не проконтролював ситуацію щодо ознайомлення батьківської аудиторії зі змінами в оплаті за харчування заздалегідь? Невже так важко повісити оголошення у школі?».
Жодного чиновника чи керівника не хвилювало, що деякі 6-річні діти, перебуваючи цілий день у школі, не змогли пообідати тільки тому, що батьки не володіли відповідною інформацією і не здали кошти на харчування вранці 16 січня. Ось така турбота про дітей у рік освіти в Бучі!

obedinchool


І це лише одна сторона медалі. А тепер про фінансовий бік.


Вважається, що у нашій державі освіта безкоштовна, а як же насправді? Окрім традиційних для батьків витрат на шкільну форму та приладдя додаються ще й витрати, які мала би взяти на себе держава: кошти на ремонт, придбання різного інвентарю, оплата праці охорони (якщо вона є у школі) та ще багато чого. Чи витримає таке навантаження сімейний бюджет простих родин?
Минулого року родини бучанських школярів молодших класів мали відчутну фінансову підтримку з боку місцевої влади принаймні в питанні харчування, цього року, не зважаючи на те, що 2017 рік у Бучі проголошено роком освіти, ситуація кардинально змінилася. Скільки ж доведеться сплачувати за харчування у школі батькам? І як це вплине на родинний бюджет?


Отже, вартість повного обіду (перша, друга і тертя страви) – 19 гривень, вартість першої і третьої страви окремо – по 7 гривень, вартість другої і третьої страви разом – 15 гривень. У середньому, якщо дитина щодня з’їдатиме другу і третю страву (оптимальний варіант), батькам доведеться сплатити 75 грн на тиждень або 300 грн на місяць, а за рік це більше 2500 грн. Виходить сума не маленька.
Вже зараз, після кількох днів навчання, деякі батьки відмовилися від харчування у школі. І у подальшому, скоріше за все, кількість зростатиме.
Єдине, за що можна подякувати місцевій владі, це безкоштовне харчування для пільгових категорій дітей (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах; учні, батьки яких загинули в зоні проведення АТО чи мобілізовані – на час їх перебування в зоні проведення АТО; діти-інваліди; діти, із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»).


Є ще один аспект, на який хотілося б звернути увагу, – усі навчальні заклади Бучі забезпечує продуктами лише одна фірма КПГХ «Продсервіс», який став практично монополістом. Саме ця фірма значилася у квитанції на оплату за харчування. Чому місцеві чиновники не шукають альтернативних компаній, які могли б надавати відповідні послуги, можливо навіть якісніші. Якісніші тому, що не всі діти та батьки задоволені пропонованими стравами. Можна, звичайно, говорити, що за таку вартість неможливо покращити меню, але якби була здорова конкуренція, то й рівень надання послуг був би вищий.
Залишається ще багато суперечливих нюансів у питанні харчування у школах – говорити та писати можна багато. Дуже шкода, що для українських чиновників і місцевого, і державного рівня питання якості освітніх послуг – не пріоритет, діти потрібні лише своїм батькам, а підтримки від держави годі й очікувати.


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наверх

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

Портал Бучі є частиною мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Бучі" ОБОВ'ЯЗКОВА!