Menu

Скандал із забудовником у Бучі: мешканці проти багатоквартирної забудови у приватному секторі

Скандал із забудовником у Бучі: мешканці проти багатоквартирної забудови у приватному секторі Скандал із забудовником у Бучі: мешканці проти багатоквартирної забудови у приватному секторі

Вулиця Шухевича у Бучі – невеличка вулиця на кілька десятків будинків, яка примикає до вул. Яблунської (Кірова). Її місце розташування досить вдале: поруч зупинки громадського транспорту, супермаркети, школа, планується будівництво дитсадка. На цій вулиці впродовж багатьох десятків років живуть люди лише у приватних будинках. І ніхто із мешканців вулиці і подумати не міг, що доведеться воювати із забудовниками.

 Минулого року на невеличкій ділянці почали зведення будинку на чотири господарі. Людей спочатку це не схвилювало, для такої кількості сімей місця на ділянці ще вистачало. Але нещодавно почалося зведення ще одного будинку на цій же ділянці, уже на 6 господарів. 

Коротко про історію цієї ділянки. Близько 20 років тому власницею ділянки за адресою вул. Шухевича, 1 (на той час це була вулиця Якіра) була старенька бабуся. У невеличкій хатині разом із нею проживав син із родиною. І син, і його дружина зловживали алкоголем, побачити їх тверезими було майже неможливо. Їхні двоє дітей ходили брудні і голодні. Впродовж 10 років спочатку бабуся, а потім і син та його дружина померли. Дітей забрали в інтернат. Ще за часів, коли була жива бабуся, документи на ділянку десь загубилися. А близько 10 років назад згорів і будинок. Сьогодні жива лише одна онучка бабусі. Те що право власності оформили спадкоємці і продали ділянку малоймовірно. Впродовж 10 років власники ділянки змінювалися кілька разів. Тож прослідкувати законність придбання цієї ділянки забудовником важко.


Вчора, 24 лютого, конфлікт між забудовником і мешканцями прилеглих приватних будинків досяг апогею. Люди перекрили дорогу і не пустили машини з бетоном для заливки фундамента другого будинку. Приїхав забудовник, молода жінка, яка представилася Юлією. Люди вимагали показати документи на ділянку та погоджені з відповідними органами дозволи, які підтверджують законність будівництва. Жодних документів сусіди не побачили – Юлія їх відмовилася показувати, навіть нормальної конструктивної розмови не вийшло.
На місце конфлікту була викликаний патруль поліції та слідча група. Мешканці вулиці написали колективну заяву, у якій просять правоохоронні органи перевірити законність даного будівництва. Лише після написання пояснень правоохоронцям Юлія почала спілкуватися з людьми. Як виявилося у цієї ділянки кілька власників і кожен зводить свій будинок.


Через кілька годин приїхав другий власник Іван. Який теж не показав мешканцям вулиці жодних документів. Як він спілкувався із обуреними сусідами можна переглянути на відео. Домовитися не вдалося.
Варто зазначити, що власники сусідніх будинків не заперечують проти будівництва на конфліктній ділянці. Але вони наполягають, щоб ділянка використовувалася для приватної забудови. Для цього є кілька причин. По-перше, відсутність комунікацій. У даному районі немає централізованої каналізації, проблеми із водозабезпеченням, особливо влітку. По-друге, у разі проживання такої кількості сімей однозначно виникне проблема із паркуванням. Якщо припустити, що кожна сім’я (за словами будівельників їх буде 10) матиме одне авто, то розмістити таку кількість машин просто не буде де – розмір вільної території у дворі дуже малий. Ширина вулиці Шухевича дозволяє проїхати тільки одній машині, дві не розминуться. Тому паркування на обочині теж виключене. Ну і, по-третє, забудовник порушує протипожежні норми – не дотримані відступи від уже існуючих сусідніх будівель.


У розмові із людьми забудовник Іван наполягав, що він будує приватний будинок. Це відразу було малоймовірним. Пізніше вдалося з’ясувати, що квартири вже виставлені на продаж ще в серпні 2016 року (https://rieltor.ua/bucha-239/houses-sale/view/6976557/).

IMG 4454
Щодо цієї ситуації вдалося зв’язатися із мером Бучі Анатолієм Федоруком, який пообіцяв дати доручення міському відділу містобудування і архітектури розібратися з даним питанням.
Мешканці вулиці обіцяють довести справу до кінця і не дадуть збудувати багатоквартирні будинки на даній ділянці. У понеділок, 27 лютого, вони ідуть у Департамент державної архітектури та будівельної інспекції у Київ із колективним зверненням щодо перевірки законності даного будівництва.
Портал Бучі триматиме цю ситуацію на контролі й інформуватиме про перебіг подій.

Последнее изменениеСуббота, 25 февраля 2017 19:56

Медиа


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наверх

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

Портал Бучі є частиною мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Бучі" ОБОВ'ЯЗКОВА!